Відразу хочу уточнити, що в статті мова піде не про стосунки лише після 15 років, а взагалі про стосунки між підлітками, а цифра 15 стала певною відправною точною для назви статті.

Для того, щоб правильно говорити про тему близьких стосунків між підлітками, відразу хочу застерегти читача від оціночного судження. Сьогодні сексуальні стосунки між підлітками існують і саме з цього ми будемо виходити, не засуджуючи чи підтримуючи.

Перше, що повинні зробити батьки, коли про це дізнаються – це прийняти цей факт і далі діяти в інтересах вашої дитини.

Підлітковий вік часто лякає батьків. Вони можуть відчувати, що дитина має від них якість таємниці, наполягає на своїй думці, проявляє самостійність. Тут потрібно згадати етапи розвитку дитини і зрозуміти таку річ: в підлітковому віці на перший план у дітей виходять саме групи їх однолітків, а батьки, вчителі і інші значимі люди – не на перший.

Чому так відбувається? Підліток вперше починає пробувати себе в ролі самостійної, дорослої людини. Він «приміряє» на себе нові для нього ролі як в колективі, так і з протилежною статтю. Батькам не потрібно хвилюватися. Це означає, що ваша дитина стає дорослою.

Але сексуальна поведінка підлітків не може не хвилювати. Нажаль, сучасна масова культура часто пропагує не завжди прийнятну в суспільстві поведінка, таку як вільні сексуальні стосунки. І тут поняття свободи, як ви розумієте, для кожного своє.

Тому, для того, що убезпечити своїх дітей від травм сексуального характеру потрібно готуватися завчасно. А саме: дати потрібну інформацію, відповісти на питання. Я часто стикаюся з тим, що підлітки не хочуть говорити на ці теми з батьками. Це нормально і ні в якому разі не говорить про недовіру до батьків.

Наступний момент, згадайте Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Не намагайтеся впливати на вибір підлітка. Це не дасть результату, а навпаки віддалить його від вас. В такій ситуації проявіть мудрість, терпіння, намагайтеся давати поради не в директивній формі, розуміючи та підтримуючи почуття, які виникли у вашої дитини.

Важливо донести декілька моментів:

По-перше, секс повинен бути безпечним.

По-друге, секс повинен бути бажаним, за згодою обох сторін.

По-третє, бажано, щоб стосунки між підлітками не зводилися лише до сексу. Це повинні бути стосунки, з усіма атрибутами, які прийнятні в суспільстві. Хлопчик пробує себе в ролі чоловіка, а дівчинка – жінки, які передбачають відповідальність, підтримку, повагу, взаєморозуміння.

Якщо ви думаєте, що ваш підліток потребує допомоги в такій ситуації, запропонуйте йому поговорити з психологом. Можливо саме це потрібно йому зараз. Ваша дитина стає дорослою, дайте їй право вибору, а при потребі –  запропонуйте вихід.