Коли мова заходить про залежність, перше, що спадає на думку – це залежності від алкоголю, наркотиків, азартних ігор, комп’ютеру, тютюну і т.д. І мало хто з нас замислюється над тим, що залежність може виникати і в стосунках між чоловіком та жінкою. І така залежність мало чим відрізняється від вище згаданого. Але про все по-черзі.

Отже, що ми взагалі знаємо про залежність, які її прояви? По-перше, це  потреба (інколи нав’язлива) в певних діях, не дивлячись на негативний результат. Людина може усвідомлювати небезпеку (хоча не завжди), але вчиняти по-іншому не може. Зазвичай, залежні люди не усвідомлюють небезпеки, або відмовляються приймати реальність. Тобто, ми можемо спостерігати усі симптоми залежної поведінки, лише з однією відмінністю – ця залежність від людини, партнера протилежної статі.

До зустрічі з таки партнером, людина може жити щасливо і отримувати задоволення від кожного дня, від спілкування, хобі, роботи і т.д. Потрапивши в залежні стосунки, її життя змінюється. Вона вже не може уявити себе без цієї «залежності», а життя перетворюється на безрадісне та повністю підпорядковане партнеру.

Такі люди перестають відчувати себе окремо від партнера. Вони зациклені на ньому, а страждання в стосунках сприймають за норму. Тому потрібно зрозуміти, що кохання і любовна залежність не мають нічого спільного між собою.

Як зрозуміти, що ви є залежними від стосунків?

Перше, на чому потрібно наголосити – це ваші відчуття від стосунків. Ви відчуваєте радість, емоційний заряд, вони збагачують вас духовно, допомагають розвиватися, ви відчуваєте щастя? Чи можливо навпаки – вам важко в цих стосунках, але розірвати їх не сила, ви відчуваєте пригніченість, часто переживаєте негативні емоції, чи навіть насилля?

Наступний, найбільш поширений симптом – жертовність. Нам хочеться просто «розчинитися» в партнері, виконувати усі його бажання і навіть те, про що не просять. Нас стає занадто багато, ми жертвуємо своїми інтересами, своїм життям. Але головним є те, що ця жертовність приводить до таких станів, з яких ми не можемо вийти.

Не менш важливим є те, як такі стосунки розриваються. Якщо, все ж таки, відбувається розрив, людина не відпускає партнера, не може уявити себе без нього, неймовірно страждає, намагається повернути, робить часто необдумані вчинки. Це може лестити, особливо в молоді роки. Але хочу вас зупинити – це не справжнє кохання, а просто залежна поведінка партнера з якою йому потрібно розібратися. Якщо ж в стосунках було справжнє кохання, але відбувся розрив, люди приймають ситуацію, відпускають партнера і продовжують жити далі – будують нові стосунки, відчувають радість від життя, не відмовляються від себе.

Все перераховане, звичайно, не виключає і інших симптомів, залежно від ситуації і індивідуально кожного.

Якщо ця стаття про вас – приходьте і ми разом спробуємо в цьому розібратися.

Бажаю Вам гармонійних стосунків, відчуття радості та щастя кожного дня.